ABD’de yaşayan Türkler sözde soykırım kararını protesto etti

170


ABD’nin Washington kentinde sözde soykırıma destek amacıyla Ermenilerin düzenleyeceği eyleme karşı ülkede yaşayan Türkler tek vücut oldu. ABD’de bulunan Türk vatandaşlar, Türkiye Büyükelçiliği önünde toplanarak soykırım iddialarını protesto etti.

KARAR SOKAKLARDA PROTESTO EDİLDİ

Vatandaşlar, Türk bayrakları ile birlikte sözde soykırım iddialarına karşı slogan ve dövizlerle tepki gösterdi. Gösteriye Türk derneklerinin yanı sıra kardeş ülke ve toplulukların dernekleri de destek verdi. Eylem için çok sayıda ABD polisi görevlendirilerek, bölgede yoğun güvenlik önlemleri alındı. Gösterinin düzenlendiği alanda yollar trafiğe kapatıldı.

BİDEN, 1915 OLAYLARI İÇİN “SOYKIRIM” DEDİ

ABD Başkanı Joe Biden, 24 Nisan 1915 olayları ile ilgili yaptığı açıklamada, “soykırım” ifadesini kullanmıştı. Ayrıca eski ABD Başkanı Donald Trump tarafından da kullanılan ve “Büyük Felaket” anlamına gelen “Meds Yeghern” ifadesi de açıklamada yer almıştı.

ABD'de yaşayan Türkler sözde soykırım kararını protesto etti

Son Dakika: Biden’ın soykırım kararının ardından ABD Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı Uzmanlar, Biden’ın ‘soykırım’ kararını yorumladı: ABD son kozunu da harcadı Biden’ın ‘soykırım’ metninde bir skandal daha! İstanbul’un adını değiştirdi Azerbaycan’dan Biden’in “soykırım” ifadesine tepki: Tarihi hata Ukrayna sırtımızdan vurdu: Ermeni soykırımı devlet seviyesinde tanınmalı