Aracın tavanına oturup ’jandarma bizi kovalamaz’ diyen sürücüye, jandarmadan ağır tarife

227


02.05.2021 12:48

Antalya’da trafikte seyir halinde otomobilin direksiyonunu bırakarak aracın tavanına oturan genç ile yanındaki yolcuya kısıtlama ihlali ve trafik cezaları olmak üzere toplam 9 bin 133 lira para cezası kesildi.

Sosyal medyada dün paylaşılan ve Antalya- Korkuteli karayolunda çekildiği iddia edilen görüntülerde otomobil ile seyir halinde olan bir gençlerin hareketleri herkesin yüreğini ağzına getirdi.

Görüntülerde gencin, sürücü koltuğundan çıkarak aracın tavanına oturduğu ve kapısını da açarak ayaklarını kapıya dayadığı görüldü. Bir süre bu şekilde seyahat eden aracın sürücü koltuğuna bu kez seyir halinde iken yolcu koltuğunda bulunan arkadaşı geçti. Aracı bir süre kullanan genç, daha sonra arkadaşına uyarak ayaklarını dışarı sarkıttı. Gençlerin ölüme meydan okurcasına hem kendi canlarını tehlikeye attığı hem de diğer sürücülerin canlarını hiçe saydığı görüldü.

“JANDARMA GELİRSE BİZİ KOVALAYAMAZ”

Gençler bununla da kalmayarak yine şehrin bir başka noktasına aynı davranışlarına devam ettiği ve bu anlarıysa arkadan gelen motosiklet sürücüsünün cep telefonuyla gözlendi. Çektikleri görüntüleri sosyal medyada paylaşan ve altına, “Ayakta yine kullanırım. Otomatik şoförsüz hız sabitleyici, TOFAŞ’tan daha fazlası” sözlerini yazması ve “jandarma gelirse bizi kovalamaz” diyen gençler adeta pes dedirtti. Öte yandan gençlerin zaman zaman direksiyonu bırakarak karşı şeride geçtiği de görüldü.

9 BİN 133 LİRA PAZA CEZASI KESİLDİ

Gençlerin eğlence olarak görüp sosyal medyada paylaştığı görüntülerin haber olmasının ardından jandarma ekipleri harekete geçti. Ekipler, olayda kullanılan 07 FHS 49 plakalı otomobilin sürücüsünün R. A. ve yanında bulunan yolcunun A. T. olduğunu tespit etti. R. A. ve A. T.’ye Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokmak suçundan adli işlem yapılmasının yanı sıra, sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ve trafik cezalarından toplam 9 bin 133 lira para cezası uygulandı.

Aracın tavanına oturup 'jandarma bizi kovalamaz' diyen sürücüye, jandarmadan ağır tarife

Aracın tavanına oturup 'jandarma bizi kovalamaz' diyen sürücüye, jandarmadan ağır tarife

Aracın tavanına oturup 'jandarma bizi kovalamaz' diyen sürücüye, jandarmadan ağır tarife

Aracın tavanına oturup 'jandarma bizi kovalamaz' diyen sürücüye, jandarmadan ağır tarife

Aracın tavanına oturup 'jandarma bizi kovalamaz' diyen sürücüye, jandarmadan ağır tarife


Son Dakika

Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in Arnavutluk'ta kaldığı adresler tespit edildi Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in Arnavutluk’ta kaldığı adresler tespit edildi Aynı aileden 3 kişi 9 gün içinde koronaya yenildi Aynı aileden 3 kişi 9 gün içinde koronaya yenildi Bakan Varank, Babacan'ın 'Fren Ali' sözlerini eleştirdi: Kore yemeği yiyemeyince kriz çıkaran kimdi? Bakan Varank, Babacan’ın ‘Fren Ali’ sözlerini eleştirdi: Kore yemeği yiyemeyince kriz çıkaran kimdi? Su altına dalan turist, cansız erkek bedeni buldu Su altına dalan turist, cansız erkek bedeni buldu 'Astral seyahatle uzaya gittim, geldim' diyen Yusuf Güney geri adım atmıyor ‘Astral seyahatle uzaya gittim, geldim’ diyen Yusuf Güney geri adım atmıyor Sezgin Baran Korkmaz asıl şimdi yandı! Bekçi Ziyaattin üzerinden kurduğu ağ deşifre edildi Sezgin Baran Korkmaz asıl şimdi yandı! Bekçi Ziyaattin üzerinden kurduğu ağ deşifre edildi Tecavüz edip videoya almışlar! Teröristler genç kızı canlı bomba olmaya böyle hazırlamış Tecavüz edip videoya almışlar! Teröristler genç kızı canlı bomba olmaya böyle hazırlamış Ekranlarda skandal sözler! Hatay Basın Sözcüsü yorumcuyla tartıştı, Ekranlarda skandal sözler! Hatay Basın Sözcüsü yorumcuyla tartıştı, “Lan şerefsiz” diye bağırdıktan sonra yayından atıldı