Bakan Varank, Babacan’ın ’Fren Ali’ sözlerini eleştirdi: Kore yemeği yiyemeyince kriz çıkaran kimdi

113


02.05.2021 17:06

Bakan Varank, DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan’ın “Fotokopi çektiğimiz A4 kağıdını önlü arkalı kullanarak tasarruf ettiğimiz günlerde benim için ‘Fren Ali’ demişlerdi” açıklamasını eleştirdi. Varank, “Kore yemeği yiyemeyince kriz çıkaran kimdi? Gezilerinde kalacağı otelin yıldız sayısıyla ilgilenen bir geçmişi olmasa bu mütevazılık numarasına ben bile kanabilirdim. Fren Ali ama neye? Sanayiye olmasın sakın?” ifadelerini kullandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın “Bizim Hazine’de genelge yayınladık, A4 kağıtlarının önünü de arkasını da kullanacaksınız dedik. Sadece baskı yaparken kağıdın ön yüzüne baskı yapmayın, arka yüzünü de kullanın dedik. Bunun genelgesini yayınladık. Tasarruf ruhu böyle olur. Bir de şöyle kızarlardı, ‘Ali para harcatmıyor’ derlerdi. Fren Ali diyorlardı. Niye? İyi günlerde tasarruf edeceksiniz ki kötü günler geldiğinde harcayacak paranız olsun. 125 bin makam arabası alan israf zihniyeti ise anca duvara tosladı” sözlerine Twitter’dan yanıt verdi.

“FREN ALİ AMA NEYE?”

Babacan’a eleştirilerini sıralayan Bakan Varank, ” Busan’da Kore yemeği yiyemeyince kriz çıkaran, yurtdışında Mercedes harici araca burun kıvıran, Londra-Vaşington gezilerinde kalacağı otelin yıldız sayısıyla ilgilenen bir geçmişi olmasa bu mütevazılık numarasına ben bile kanabilirdim. Fren Ali ama neye? Sanayiye olmasın sakın?” ifadelerini kullandı.

Bakan Varank, Babacan'ın 'Fren Ali' sözlerini eleştirdi: Sanayiye olmasın sakın?
Bakan Varank, Babacan'ın 'Fren Ali' sözlerini eleştirdi: Kore yemeği yiyemeyince kriz çıkaran kimdi?

Ali Babacan, Hazine Bakanı olduğu günleri anlattı: Benim için ‘Fren Ali’ diyorlardı


Son Dakika

Koronavirüs nedeniyle oksijen krizi yaşanan ülkede oksijen tüpü diye yangın söndürücü sattılar Koronavirüs nedeniyle oksijen krizi yaşanan ülkede oksijen tüpü diye yangın söndürücü sattılar Bir süredir hastalıkla mücadele eden Seren Serengil'in son hali hayranlarını üzdü Bir süredir hastalıkla mücadele eden Seren Serengil’in son hali hayranlarını üzdü Erman Toroğlu'dan Fatih Terim'e sert sözler: Kimseyi aptal zannetme Erman Toroğlu’dan Fatih Terim’e sert sözler: Kimseyi aptal zannetme Inter taraftarları şampiyonluk sonrası koronavirüs kurallarını hiçe sayarak meydanlarda kutlama yaptı Inter taraftarları şampiyonluk sonrası koronavirüs kurallarını hiçe sayarak meydanlarda kutlama yaptı Emekli maaşları çekilebilecek mi? İçişleri Bakanlığı tam kapanmanın en çok merak edilenlerini yanıtladı Emekli maaşları çekilebilecek mi? İçişleri Bakanlığı tam kapanmanın en çok merak edilenlerini yanıtladı Küme düşen Denizlispor'da maçtan sonra bazı futbolcuların sergilediği mutlu tavırlar tepki çekti Küme düşen Denizlispor’da maçtan sonra bazı futbolcuların sergilediği mutlu tavırlar tepki çekti Afganistan'ın etkili komutanlardan Ziyayi bombalı saldırıda öldürüldü Afganistan’ın etkili komutanlardan Ziyayi bombalı saldırıda öldürüldü Aslan'ın zirve inadı sürüyor! Galatasaray, deplasmanda Gençlerbirliği'ni 2-0 mağlup etti Aslan’ın zirve inadı sürüyor! Galatasaray, deplasmanda Gençlerbirliği’ni 2-0 mağlup etti