Banka kasası kiralayıp, diğer kasaları soymaya çalıştı

140

[ad_1]

Üsküdar Selami Ali Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’nde bir banka şubesinde meydana gelen olayda, iddiaya göre yaklaşık 2 ay önce Türkiye’ye giriş yapan Ukrayna uyruklu Andru S., bir banka şubesine giderek kasa kiraladı. Andru S. kasayı kiraladıktan sonra neredeyse her gün banka şubesine giderek kasasının olduğu odada dakikalarca kaldı.

DURUMDAN ŞÜPHELENDİ

Şahıs 14 Nisan Çarşamba günü yine kiraladığı kasaya gitti. Bankada çalışan görevli kasanın bulunduğu odaya kadar ona eşlik edip, kapıyı açtıktan sonra yanından ayrıldı. Andru S.’nin içeride dakikalar geçirdiğini fark eden banka görevlisi durumdan şüphelenerek şahsın yanına gitti.

AKILALMAZ BİR YÖNTEME BAŞVURMUŞ

Şahsın, kasa odasındaki tam 15 adet kasanın anahtarı için yanına çilingirden aldığı 15 ham anahtar getirerek her birinin kasalara denediği öğrenildi. Banka görevlisi durumu görünce hemen polisi aradı. İhbar üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri olay yerine gelerek Andru S.’yi suçüstü yakaladı. Gözaltına alınan şüphelinin üzerinde 15 ham anahtar ve 4 adet geçersiz dolar ele geçirildi. Şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

OLAY ANI KAMERADA

Öte yandan Andru S.’nin bankadaki kasa odasına görevli ile girmesi, kasa odasında dakikalarca vakit geçirerek banka görevlisinin gelip bakması güvenlik kameralarına yansıdı.

Banka kasası kiralayıp, diğer kasaları soymaya çalıştı

[ad_2]