Bir eksiklikten dolayı vücudu bu hale geldi Yaşını duyanlar inanamıyor

158

[ad_1]

1

Lise yıllarında, sadece örtbas etmeye çalıştığı ve kendinden nefret etmesine neden olan rahatsızlığıyla 22 yaşında barışmaya başladı. Yaşadığı yıkıcı ayrılığın ardından kendisiyle ilgili algısını değiştirmesi gerektiğine karar verdi.

2

Sara’nın kendisiyle barışma sürecinde aslında hayatında büyük sorunlar baş göstermeye başlamıştı. 2019 yılında hastalığına eklenen komplikasyonlar nedeniyle aylarca yatağa mahkum kaldı.

3

Kronik yorgunluk sendromu ve yakın zamanda boynunda sorunlara neden olan kraniyal servikal instabilite teşhisi kondu. Ayrıca 18 kilo vermesine neden olan mide sorunları da yaşıyor.

4

Sara, bir Ehlers-Danlos uzmanıyla beş saatlik bir randevunun ardından yaşı ilerledikçe başka sağlık sorunları da olabileceğini öğrendi.

5

Yaşadığı tüm bu çöküşün ardından pozitif kalmak için mücadele ettiğini ve kararlı olduğunu söyleyen Sara Geurts başka insanlara ilham olabilmek adına hikayesini paylaşmaya karar verdi.

6

Saklandığı yıllara inat sosyal medya hesabından fotoğraflarını yayınlanmaya başladı.

7

Kısa süre içerisinde binlerce takipçiye kavuşarak sosyal medyada popülerleşen Sara, “Cildim benim en büyük güvensizliğimdi, ancak şimdi bunun en güzel şey olduğunu düşünüyorum.

8

Ben kırışık cildimden çok daha fazlasıyım” diyerek aslında yaşamın mottosunu takipçilerinden aldığı destekle pekiştirdi.

9

Hastalığıyla ilgili olarak gelen soruları bütün bir samimiyetiyle Instagram hesabından cevaplayan Sara, “Umarım Ehlers-Danlos için farkındalık yaratırım.

10

“Toplum onlara söylediği için kusurlarını gizlemeleri gerektiğini düşünen her birey için… Kendini sevme yolculuğunu kolaylaştırmak için… Kusurlarımız mükemmelliklerimizdir ve kutlamaya değer.” ifadeleriyle kalıplaşmış güzellik kalıplarına meydan okumayı başardı.”

11

“Sahip olduğunuz her kusur size özeldir” diyen 29 yaşındaki model, farklı güzelliğini tüm dünyaya göstermeye kararlı.

12

13

14

15

16

[ad_2]