“Bizi de vurup gitti“ demişti Kripto Tosuncuk’un ortağı ve abisi Güven Özer yakalandı

160

[ad_1]

25.04.2021 01:32

Türkiye’de işlem yapan dijital para borsalarından Thodex’in kurucusu firari Faruk Fatih Özer’in ağabeyi Güven Özer, İstanbul’da düzenlenen operasyonla yakalandı. Güven Özer, konuya ilişkin ilk açıklamasında 2 milyar dolarlık vurgun yapan kardeşi için, “Bizi de vurup gitti, nasıl böyle bir şey yaptı anlayamadım” demişti.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Türkiye’nin yerli kripto para borsalarından Thodex’e yönelik soruşturma başlatılmış, illegal faaliyetleri gerekçe gösterilerek firmanın CEO’su Faruk Fatih Özer’in de aralarında olduğu 78 kişinin yakalanması için İstanbul merkezli 8 ilde eş zamanlı operasyon düzenlenmişti.

KIRMIZI BÜLTEN ÇIKARILDI

Önceki gün başlatılan ve devam eden çalışmalarda 65 şüpheli yakalanmış, şirketin kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında Uluslararası Kriminal Polis Teşkilatı İnterpol aracılığıyla kırmızı bülten çıkarılmıştı.

HEM ABİSİ HEM ORTAĞI

Aranan şüpheliler arasında firari CEO’nun ağabeyi Güven Özer’in, bu gece İstanbul’un Pendik’te saklandığı evde Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce yakalanarak gözaltına alındığı bildirildi. Şirketin ortakları arasında yer aldığı öğrenilen Güven Özer, sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Bununla birlikte aranan 78 şüpheliden 66 kişi yakalanmış oldu.

“BİZİ DE VURUP GİTTİ”

Faruk Fatih Özer’in ağabeyi Güven Özer konuyla ilgili konuşmasında, “Kardeşim çok iyi bir insandı. Yıllardır da kripto para işleriyle uğraşıyor. Bizi de vurup gitti. Nasıl böyle bir şey yaptı, anlayamadım. Ben de şirkete gelip giderdim. Hakkımda bir soruşturma var mı bilmiyorum. Kardeşimin böyle bir şey yapacağını zannetmiyorum. Çok akıllı ve dürüst bir çocuk. Arkasında başka şeyler olabilir. Ben de gelişmeleri televizyonlarda takip ediyorum. Kardeşim yurtdışına gitmiş. Ona bir iki gündür ulaşamıyorum. Ne olduğunu anlamadım” ifadelerini kullanmıştı.

OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

Polis, halen firari durumda olan şirketin kurucusu Faruk Fatih Özer’in de aralarında bulunduğu 12 şüphelinin yakalanması için operasyonlarına devam ediyor.

NE OLMUŞTU?

Kripto para borsası Thodex’in kurucusu Fatih Faruk Özer, 2 milyar dolarlık vurgun ile Arnavutluk’a kaçmıştı. Yaklaşık 400 bin kişiyi mağdur eden Özer hakkında soruşturma başlatılmış, yakalanması için kırmızı bülten çıkarılmıştı. Özer ise bir açıklama yaparak, “Birkaç gün içerisinde Türkiye’ye dönüş yaparak adli makamlar ile işbirliği içerisinde gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlayacağım” demişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da şahsın banka hesaplarındaki 31 milyona el konulduğunu açıklamıştı. Soruşturma kapsamında şirket yöneticilerinin de aralarında bulunduğu birçok isim gözaltına alınmıştı.

 Bizi de vurup gitti demişti! Kripto Tosuncuk'un ortağı ve abisi Güven Özer yakalandı


Son Dakika

Son Dakika: Kripto Tosuncuk'a bir kötü haber daha! Abisinden sonra kız kardeşi de yakalandı Son Dakika: Kripto Tosuncuk’a bir kötü haber daha! Abisinden sonra kız kardeşi de yakalandı Biden'in skandal Biden’in skandal “soykırım” açıklamasının arkasından Kamala Harris çıktı Karantinayı ihlal eden çift, komşuları tarafından demir parmaklıklarla eve hapsedildi Karantinayı ihlal eden çift, komşuları tarafından demir parmaklıklarla eve hapsedildi Denetime takılınca ortalığı birbirine kattı: Aracımda 1 trilyon var, sizinle gelemem Denetime takılınca ortalığı birbirine kattı: Aracımda 1 trilyon var, sizinle gelemem Son Dakika! Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, görevinden istifa etti Son Dakika! Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, görevinden istifa etti 14 yaşındaki kız çocuğunu hamile bırakan sapığa 23 yıl hapis cezası 14 yaşındaki kız çocuğunu hamile bırakan sapığa 23 yıl hapis cezası Sokakta yakalanan gencin 'turistim' yalanını ekipler bozdu Sokakta yakalanan gencin ‘turistim’ yalanını ekipler bozdu 2 haftalık kısmi kapanma yarın bitiyor ama tablo hala karanlık! İşte bilim insanlarının yeni tedbir önerileri 2 haftalık kısmi kapanma yarın bitiyor ama tablo hala karanlık! İşte bilim insanlarının yeni tedbir önerileri

[ad_2]