Cep telefonuna bir program indirdi, 234 bin lirasını dolandırıcıya kaptırdı

141

[ad_1]

27.04.2021 08:11

Cep telefonuna bir program indirdi, 234 bin lirasını dolandırıcıya kaptırdı, System.String[]

Samsun’da bankadan aradığını söyleyen bir dolandırıcının tuzağına düşen vatandaş, dolandırıcının istediği uygulamayı telefonuna indirip uyudu. Sabah kalktığında hesabındaki 503,7 gram altının 234 bin liraya çevrilerek başka bir hesaba aktarıldığını fark etti. Dolandırıldığını anlayan vatandaş soluğu emniyette aldı.

İlkadım ilçesi Karadeniz Mahallesi’nde meydana gelen olayda, edinilen bilgiye göre, 63 yaşındaki Ö.G.’yi telefonla arayan dolandırıcı, kendisini bir bankanın müşteri hizmetleri görevlisi olarak tanıtıp hesabından bin lira para çekildiğini ve bilgisinin olup olmadığını sordu.

HESABINDAKİ ALTINLARI BOZDURUP ÇALDILAR

Ö.G. haberinin olmadığını ileri sürünce dolandırıcı hesabının dondurulması için işlem yapmak üzere bir uygulama indirmesini istedi. Söz konusu uygulamayı telefonuna indirip telefonunu kapatan Ö.G., banka hesabını kontrol ettiğinde altın hesabında bulunan 503,7 gram altının 234 bin lira paraya çevrilip, bu paranın da başka bir hesaba aktarıldığını fark etti. Dolandırıldığını anlayan Ö.G. polise şikayette bulundu.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Cep telefonuna bir program indirdi, 234 bin lirasını dolandırıcıya kaptırdı


Son Dakika

Kuzey Irak'taki sınır ötesi harekatta mayına basarak hastaneye kaldırılan askerimiz şehit oldu Kuzey Irak’taki sınır ötesi harekatta mayına basarak hastaneye kaldırılan askerimiz şehit oldu Almanya'da Suriyeli gence ırkçı saldırı! Önce tükürdü, sonra yüzüne tekme attı Almanya’da Suriyeli gence ırkçı saldırı! Önce tükürdü, sonra yüzüne tekme attı Günlerdir hastanede tedavi gören Hakan Altun'dan haber var Günlerdir hastanede tedavi gören Hakan Altun’dan haber var Ne Çiftlik Bank ne de Thodex! İşte akılalmaz bir yöntemle milyonlarca lirayı çarpan Türkiye'nin ilk kripto dolandırıcıları Ne Çiftlik Bank ne de Thodex! İşte akılalmaz bir yöntemle milyonlarca lirayı çarpan Türkiye’nin ilk kripto dolandırıcıları Ankara Büyükşehir Belediyesi, 100 milyon TL'lik destek paketi açıkladı Ankara Büyükşehir Belediyesi, 100 milyon TL’lik destek paketi açıkladı İçişleri Bakanlığı'ndan yeni genelge! İşte madde madde 17 günlük tam kapanma tedbirleri İçişleri Bakanlığı’ndan yeni genelge! İşte madde madde 17 günlük tam kapanma tedbirleri Tatil sezonunu erken açan Sinem Kobal, pozlarıyla mest etti Tatil sezonunu erken açan Sinem Kobal, pozlarıyla mest etti Taş ocağı gerginliğinde Tarkan'dan hemşehrilerine destek: Haklı isyanınızda yanınızdayım Taş ocağı gerginliğinde Tarkan’dan hemşehrilerine destek: Haklı isyanınızda yanınızdayım

[ad_2]