Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı’ndan İstanbul Boğazı uyarısı: Su seviyesi yükselebilir

151

[ad_1]

07.04.2021 18:25

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı'ndan İstanbul Boğazı uyarısı: Su seviyesi yükselebilir, System.String[]

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, “Yüzyılın sonunda sıcaklıkların 3 derece artması durumunda deniz seviyesinin 5 metreye kadar artması söz konusu. Böyle olunca İstanbul Boğazı’ndaki su seviyesi de yükselecektir. Belki de İstanbul Boğazı’nda başka binaların yalı olacağını göreceğiz.” dedi.

TBMM Küresel İklim Değişikliği Araştırma Komisyonu, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu başkanlığında toplandı.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Dr. Çetin Ali Dönmez ile TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal komisyon üyelerine sunum yaptı. Birpınar, dünyanın ortalama sıcaklığının giderek arttığını belirtti.

“BOĞAZ’DA BAŞKA BİNALARIN YALI OLACAĞINI GÖRECEĞİZ”

Sıcaklığın artmasına bağlı olarak karalar üzerindeki buz kütlelerinin eridiğine dikkati çeken Birpınar, “Böyle olunca deniz seviyesi yükseliyor. Yüzyılın sonunda sıcaklıkların 3 derece artması durumunda deniz seviyesinin 5 metreye kadar artması söz konusu. Birçok ada ülkesinin yok olacağı, kıyı ülkelerinin sular altında kalacağı bir durum olacaktır. Böyle olunca İstanbul Boğazı’ndaki su seviyesi de yükselecektir. Belki de İstanbul Boğazı’nda başka binaların yalı olacağını göreceğiz.” diye konuştu.

Birpınar, Türkiye’nin Bölgesel İklim Değişikliği Eylem Planlarını hazırladığını bu çerçevede yedi coğrafi bölgenin her biri için ayrı ayrı Bölgesel İklim Değişikliği Eylem Planı hazırlandığını ve bu planların Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile eşgüdümlü olarak yapıldığını ifade etti.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı'ndan İstanbul Boğazı uyarısı: Su seviyesi yükselebilir


Son Dakika

Milyonlarca kullanıcı bunu bekliyordu! WhatsApp'ta herkesin yakındığı sorun tarihe karışıyor Milyonlarca kullanıcı bunu bekliyordu! WhatsApp’ta herkesin yakındığı sorun tarihe karışıyor ABD, Trump döneminde kesilen Filistin yardımlarını yeniden başlatıyor ABD, Trump döneminde kesilen Filistin yardımlarını yeniden başlatıyor Alanyaspor, maçın ardından sosyal medya hesabını korumaya aldı Alanyaspor, maçın ardından sosyal medya hesabını korumaya aldı Çin'den bir küstah açıklama daha: Türkiye'de bazı kişiler teröristleri destekliyor Çin’den bir küstah açıklama daha: Türkiye’de bazı kişiler teröristleri destekliyor Şili hükümeti, doğum kontrol ilacı yerine kasten şeker dağıttı! Çok sayıda kadın hamile kaldı Şili hükümeti, doğum kontrol ilacı yerine kasten şeker dağıttı! Çok sayıda kadın hamile kaldı Konya'da Türk Yıldızları uçağının düşme anına ait görüntüler ortaya çıktı Konya’da Türk Yıldızları uçağının düşme anına ait görüntüler ortaya çıktı Her şeyden habersiz telefonuna program indiren talihsiz adam, 77 bin TL dolandırıldı Her şeyden habersiz telefonuna program indiren talihsiz adam, 77 bin TL dolandırıldı Son Dakika! Tam kapanma mı geliyor? Erdoğan: Amacımız ülkemizi Ramazan ayında dinlendirmek Son Dakika! Tam kapanma mı geliyor? Erdoğan: Amacımız ülkemizi Ramazan ayında dinlendirmek

[ad_2]