Çin Komünist Partisi’nin Hindistan’daki korona ölümleriyle alay eden paylaşımı tepkiler sonrası silindi

152


BBC

03.05.2021 06:08

Çin Komünist Partisi’yle ilişkili bir sosyal medya hesabından yapılan ve Hindistan’daki Covid-19 ölümleriyle alay eden bir paylaşım, tepkilerin ardından silindi. Çin’in sosyal medya sitesi Weibo’da yapılan paylaşımda, Çin’de fırlatılan bir roket ile Hindistan’da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden kişilerin parklarda yakıldığı fotoğraf yan yana koyularak “Çin’de yakılan ateş ile Hindistan’da yakılan ateş arasındaki fark” yazılmıştı.

Çin Komünist Partisi’yle ilgili bir sosyal medya hesabından yapılan Hindistan paylaşımı büyük tepki çekti. Koronaya bağlı ölüm sayıları dünya rekoru kıran Hindistan ile alay eden paylaşımda, “Çin’de fırlatılan bir roket ile Hindistan’da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden kişilerin parklarda yakıldığı fotoğraf yan yana koyularak “Çin’de yakılan ateş ile Hindistan’da yakılan ateş arasındaki fark” ifadeleri yer aldı. Cumartesi akşamüstü yapılan bu paylaşım tepkilerin ardından silindi.

PAYLAŞIMIN UYGUNSUZ OLDUĞUNU YAZDILAR

Milyonlarca takipçisi olan Çin Komünist Partisi Merkezi Politik ve Yasal İşler Komisyonu tarafından yapılan paylaşımın ardından Weibo kullanıcıları bunun uygunsuz olduğunu, Çin’in Hindistan’a geçmiş olsun dileklerini sunmasının daha doğru olacağını yazmıştı.

Çin’deki Global Times gazetesinin yazı işleri müdürü Hu Şijin Çin’in Hindistan’la insani bir dayanışma göstermesinin ahlaki açıdan daha doğru olacağını belirten bir makale kaleme aldı.

ÇİN DEVLET BAŞKANI YARDIM EDEBİLECEKLERİNİ SÖYLEMİŞTİ

Cuma günü Çin Devlet Başkanı Şi Jinping Hindistan Başbakanı Narendra Modi’ye, ülkede artan ölümler nedeniyle başsağlığı mesajı iletmiş, ihtiyaç duyulması halinde yardım gönderebileceklerini söylemişti.

HİNDİSTAN’DA GÜNLÜK ÖLÜM SAYILARI DÜNYA REKORU KIRIYOR

Hindistan’da koronavirüs salgınının ikinci dalgası çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesine yol açtı. Ülke genelinde hastanelerde boş yatak bulmak zorlaşırken oksijen kıtlığı da yaşanıyor. Pazar günü Hindistan’daki günlük can kayıpları 3 bin 689 ile pandeminin başından bu yana en üst seviyeye ulaştı. Cumartesi günü ise ülkede tespit edilen 400 bin yeni vaka bu alanda bir dünya rekoru kırdı.

Çin Komünist Partisi'nin Hindistan'daki korona ölümleriyle alay eden paylaşımı tepkiler sonrası silindi


Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın evinde ziyaret ettiği Mahruze teyze, şimdi Soylu ve Yıldırım'ı ağırlayacak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın evinde ziyaret ettiği Mahruze teyze, şimdi Soylu ve Yıldırım’ı ağırlayacak Devir teslim töreninden tarihi kare! ABD bayrağı indirilip Afganistan bayrağı göndere çekildi Devir teslim töreninden tarihi kare! ABD bayrağı indirilip Afganistan bayrağı göndere çekildi WhatsApp'ta şirket aleyhine yaptıkları yazışmalar işlerinden etti WhatsApp’ta şirket aleyhine yaptıkları yazışmalar işlerinden etti 1 Mayıs'ta çekilen fotoğrafı gören Prof. Dr. Mustafa Şahin, Erdoğan'la ilgili kimsenin bilmediği anısını paylaştı 1 Mayıs’ta çekilen fotoğrafı gören Prof. Dr. Mustafa Şahin, Erdoğan’la ilgili kimsenin bilmediği anısını paylaştı 8 aylık hamile eşinin boğazını kesen caniden akılalmaz cinayet savunması: Hakkımı yaptım 8 aylık hamile eşinin boğazını kesen caniden akılalmaz cinayet savunması: Hakkımı yaptım Sahte izin belgesiyle polisi kandırmaya çalışan grubun gece gezmesi, pahalıya patladı Sahte izin belgesiyle polisi kandırmaya çalışan grubun gece gezmesi, pahalıya patladı Yıldız Tilbe sosyal medyada akım başlatıp topu Tarkan'a attı, aldığı yanıtla bin pişman oldu Yıldız Tilbe sosyal medyada akım başlatıp topu Tarkan’a attı, aldığı yanıtla bin pişman oldu Tam kapanma kuralına uyanları çıldırtacak görüntüler! Otelde hınca hınç dolu parti pes dedirtti Tam kapanma kuralına uyanları çıldırtacak görüntüler! Otelde hınca hınç dolu parti pes dedirtti