Doğu Karadeniz’de yılın ilk kene vakası Artvin’de yaşandı

131


29.04.2021 17:07

Doğu Karadeniz'de yılın ilk kene vakası Artvin'de yaşandı, System.String[]

Havaların yavaş yavaş ısınmaya başlaması ile birlikte geçtiğimiz yılların kabusu keneler geri döndü. Artvin’in Ardanuç ilçesinde kene ısırması sonucu fenalaşan 16 yaşındaki bir çocuk Trabzon’daki Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Artvin’in Ardanuç ilçesi Peynirli köyünde geçtiğimiz hafta sonu Emre Selim G. isimli çocuk babası ile birlikte tarlada çalışırken sırtında bir sızı hissetti. Babası Zeki G, oğlunun sırtındaki keneyi fark ederek çıkardı. Birkaç gün sonra çocuklarında ateş, halsizlik, kusma gibi rahatsızlıkların çıkması üzerine ailesi Ardanuç Devlet Hastanesi’ne başvurdu.

KKKA TESPİT EDİLDİ

Emre Selim G. önce Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) teşhisi ile önce Artvin Devlet Hastanesi’ne ardından da Trabzon’daki Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’ne sevk edildi.

KANA İHTİYAÇ DUYULDU

Durumu ağırlaşan Emre Selim için bölgede az bulunan bir kan grubu olan AB RH (-) kana ihtiyaç olduğu duyuruldu.

Doğu Karadeniz'de yılın ilk kene vakası Artvin'de yaşandı


Son Dakika

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan memura, esnafa ve ihtiyaç sahibi ailelere bayram müjdesi Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan memura, esnafa ve ihtiyaç sahibi ailelere bayram müjdesi Yılmaz Vural hakemlere sert çıktı: Kimse babanızın oğlu değil, yanında küfür ediliyor ve duymazdan geliyorsun! Yılmaz Vural hakemlere sert çıktı: Kimse babanızın oğlu değil, yanında küfür ediliyor ve duymazdan geliyorsun! Eski Real Madridli Metzelder, mahkemede 30 çocuk ve 3 kadına ait 297 adet mahrem video paylaştığını kabul etti, Eski Real Madridli Metzelder, mahkemede 30 çocuk ve 3 kadına ait 297 adet mahrem video paylaştığını kabul etti, “Cezamı çekeceğim” dedi Thodex vurgununda Özer'in abisi ve kız kardeşinin ifadeleri ortaya çıktı! Kripto Faruk, 18 Nisan'da harekete geçmiş Thodex vurgununda Özer’in abisi ve kız kardeşinin ifadeleri ortaya çıktı! Kripto Faruk, 18 Nisan’da harekete geçmiş Ailesinin umutla haber almayı beklediği kayıp çocuk akıl almaz bir noktada ortaya çıktı! Ailesinin umutla haber almayı beklediği kayıp çocuk akıl almaz bir noktada ortaya çıktı! Yılmaz Vural'ın öğrencisi Emrah, Başakşehir'e 'Messi plasesi' ile nefis frikik golü attı, hakem bile gözlerini alamadı Yılmaz Vural’ın öğrencisi Emrah, Başakşehir’e ‘Messi plasesi’ ile nefis frikik golü attı, hakem bile gözlerini alamadı Eşi Muammer Güzel'e şiddet uyguladığı için günlerce konuşulan Gülhan Güzel, değişimiyle Esra Erol'a damga vurdu Eşi Muammer Güzel’e şiddet uyguladığı için günlerce konuşulan Gülhan Güzel, değişimiyle Esra Erol’a damga vurdu Serdar Ortaç'ın eski eşi Chloe Loughnan, yeni bir aşka yelken açtı Serdar Ortaç’ın eski eşi Chloe Loughnan, yeni bir aşka yelken açtı