İsrail’de 44 kişinin öldüğü katliam gibi kutlamanın görüntüleri ortaya çıktı

124


30.04.2021 11:13

İsrail’in kuzeyinde, Musevilerin Lag BaOmer Bayramı’nın kutladığı alanda izdiham çıktı. İlk belirlemelere göre 44 kişinin yaşamını yitirdiği, 150’den fazla insanın ise yaralandığı katliam gibi kutlamanın görüntüleri ortaya çıktı.

İsrail’in kuzeyinde, Safed kenti yakınlarında bulunan Meron Dağı’nda Musevilerin Lag BaOmer Bayramı’nı kutladığı alanda dün gece izdiham yaşandı.

İsrail'de 44 kişinin öldüğü katliam gibi kutlamanın görüntüleri ortaya çıktı

44 ÖLÜ, 150’DEN FAZLA YARALI

Olay sonrası bölgeye 6 ambulans helikopter gönderildi, çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi. Gün ağardığında yapılan açıklamada ise 44 kişinin hayatını kaybettiği, 150’den fazla insanın ise yaralandığı belirtildi.

İsrail'de 44 kişinin öldüğü katliam gibi kutlamanın görüntüleri ortaya çıktı

İZDİHAM ANI KAMERADA

Tüyler ürperten olaya ilişkin ilk görüntüler ise ortaya çıktı. Videoda önce binlerce kişinin dip dibe halkalar oluşturup müzik eşliğinde zıpladığı anlar yer alıyor. Sonrasında ise henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı yaşanan izdiham görülüyor. Kalabalıkta sıkışan insanların çaresiz anları anbean kameraya yansıyor.

İsrail'de 44 kişinin öldüğü katliam gibi kutlamanın görüntüleri ortaya çıktı

“AĞIR FELAKET”

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Twitter’dan yayımladığı mesajda, olayın “ağır felaket” olduğunu ve yaralıların iyileşmesi için dua ettiklerini dile getirdi.

İsrail'de 44 kişinin öldüğü katliam gibi kutlamanın görüntüleri ortaya çıktı


Son Dakika

Yıllardır çalışamayan oyuncu Bade İşçil, ekonomik sıkıntılar yaşamaya başladı: Zor geçiniyorum Yıllardır çalışamayan oyuncu Bade İşçil, ekonomik sıkıntılar yaşamaya başladı: Zor geçiniyorum Eski Beşiktaşlı Pascal Nouma, şampiyonluk ateşini yaktı: Asın bayrakları, Sergen kimseye puan vermez Eski Beşiktaşlı Pascal Nouma, şampiyonluk ateşini yaktı: Asın bayrakları, Sergen kimseye puan vermez Alkol yasağı uygulamasında geri adım! Yetkili isim Alkol yasağı uygulamasında geri adım! Yetkili isim “Hayırlı olsun” diyerek duyurdu İki tırın çarpıştığı kazada ortalık savaş alanına döndü: 2 ölü İki tırın çarpıştığı kazada ortalık savaş alanına döndü: 2 ölü 50 yaşındaki oyuncu Hülya Duyar, kıvrak dans videosuyla sevenlerinden alkış topladı 50 yaşındaki oyuncu Hülya Duyar, kıvrak dans videosuyla sevenlerinden alkış topladı Kırgızistan ile Tacikistan sınırındaki taşlı kavga son yılların en büyük çatışmasına döndü: En az 13 ölü, onlarca yaralı var Kırgızistan ile Tacikistan sınırındaki taşlı kavga son yılların en büyük çatışmasına döndü: En az 13 ölü, onlarca yaralı var 60 yıl önceki halini paylaşan Cüneyt Arkın, yaşadığı zor günleri anlattı: Doktorluk yaparken gittiğim evlerde artık yemek verdiler 60 yıl önceki halini paylaşan Cüneyt Arkın, yaşadığı zor günleri anlattı: Doktorluk yaparken gittiğim evlerde artık yemek verdiler Alkol yasağı için tweet atan Mehmet Boynukalın, takipçisinin uyarısıyla paylaşımını apar topar sildi Alkol yasağı için tweet atan Mehmet Boynukalın, takipçisinin uyarısıyla paylaşımını apar topar sildi