İşte annelik böyle bir şey Fedakar leylek, ölüm pahasına yavrularını korudu

98


Hayvanların yavrularını korumak için yaptıkları birbirinden ilginç hareketler ilgi görmeye devam ediyor. Daha önceleri Karacabey ilçesine bağlı Uluabat Mahallesinde bir balıkçı ile kurduğu dostlukla bilinen yaren leylek, bu sefer bambaşka bir konuyla yeniden takdir topladı.

Yaren Leylek bu kez yağmur ve dolu yağışı sırasında yavrularını korumak için çaba sarf ettiği anlarda görüntülendi.

İşte annelik böyle bir şey! Fedakar leylak, ölüm pahasına yavrularını korudu

KANATLARIYLA YAVRULARINI KORUYOR

Görüntülerde yağmurun başlamasına saniyeler varken Yaren Leylek yavrularını korumak için hareketleniyor. Bu esnada ayaklarıyla tüm yavrulara dokunan Yaren Leylek daha sonra hızlanacak yağmurdan yavrularını korumak için kanatlarıyla onları kapatıyor. Kısa sürede şiddetli yağış doluya dönünce leylek bu kez kendini adeta yavrularına karşı siper ediyor. Sosyal Medyada görüntüler büyük ses getirirken leyleklerin cefası ise kullanıcıların yorumlarında sıkça dile geldi.

İşte annelik böyle bir şey! Fedakar leylak, ölüm pahasına yavrularını korudu

“HEPSİ SAPASAĞLAM”

O anları sosyal medyada paylaşan Doğa Fotoğrafçısı Alper Tüydeş, “Aniden bastıran yağmurun şiddetini tam zamanında fark ederek korumaya geçen cefalı Yaren Leylek. Sağanak bir anda doluya çevirince bu kez yavrularını korumak için kendini siper ediyor. Yavruların hepsi sapa sağlam” dedi.

İşte annelik böyle bir şey! Fedakar leylak, ölüm pahasına yavrularını korudu
İşte annelik böyle bir şey! Fedakar leylek, ölüm pahasına yavrularını korudu