Kamyonete doluşan bir grup Elazığspor taraftarı, küme düşen takımının tesisine tabut ve kürek bıraktı

132


03.05.2021 11:20

Kamyonete doluşan bir grup Elazığspor taraftarı, küme düşen takımının tesisine tabut ve kürek bıraktı, System.String[]

1967 tarihinde kurulan ve uzun süre Süper Lig, 1. ve 2. Lig’de mücadele eden Elazığspor’un, en son 1994-1995 sezonunda mücadele verdiği 3. Lig’e matematiksel olarak düştüğü kesinleşti. Gece kamyonetle kulübün önüne gelen üzgün taraftarlar, formanın sarılı olduğu bir tabut ve kürek bıraktı.

Misli.com 2. Lig Kırmızı Grup ekiplerinden Elazığspor, 26 yıl sonra 3. Lig’e düştü. Bir dönem Süper Lig’de ses getiren, son yıllarda ise yaşadığı maddi problemler nedeniyle önce TFF 1. Lig’e, oradan da 2. Lig’e kadar gerileyen bordo-beyazlar, 2. Lig’den de dün oynadığı Pendikspor’la 2-2 berabere kalmasıyla matematiksel olarak düştü.

“TRANSFER YASAĞINDAN DOLAYI OLDU”

TY Elazığspor Futbol Şube Sorumlusu Zafer Yetiş, “Maalesef biz sadece sahada puan kaybetmedik, masa başında da kaybettik. Bu şehir deprem oldu kaybetti, pandemi oldu kaybetti. Son olarak Elazığspor’u da kaybetti. Ekonomik problemleri bir türlü aşamadık kulüp olarak. Transfer yasağımızdan dolayı gençlerimizle mücadele ettik tüm sezon. Çocuklar bu kadar yokluk karşısında onur mücadelesi verdi. Nitekim son olarak Pendikspor’la 2-2 berabere kaldık ve matematiksel olarak küme düştük. Pendik karşısında en az 10 kez gol girişimimiz oldu ve kaleci hayatının maçıymışçasına kurtarışlar yaptı. Hakem 4-5 net penaltı pozisyonumuzu vermedi. Nitekim maç 2-2 bitti ve küme düştük. Camia olarak çok üzgünüz” dedi.

ÜZGÜN TARAFTAR KISITLAMAYA ALDIRIŞ ETMEDİ

Bir grup taraftar da takımının küme düşmesini farklı bir şekilde protesto etmek istedi. Sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen bir kamyonetle tabut ve kürek getirildi. Kulübün önüne koyulan bu tabut ve kürekle, yönetimin ve futbolcuların gerekli gayreti göstermemesi eleştirildi.

“BİZ KOCA BİR ÇINARIZ”

Futbol Şube Sorumlusu Zafer Yetiş, ‘öldük’ diye bir düşüncede olmadıklarını ifade etti. Yetiş, “Elazığspor 54 yıllık tarihiyle koca bir çınardır. Düştük diye bir daha küllerimizden doğmayacağız diye bir şey yok. Gelecek sezon planlaması şimdiden yapılmalı ve ne pahasına olursa olsun transfer tahtası açılmalı” diye konuştu.

Kamyonete doluşan bir grup Elazığspor taraftarı, küme düşen takımının tesisine tabut ve kürek bıraktı


Son Dakika

Fenerbahçe eldeki forvetlerin hepsiyle yolları ayırıp, G.Saray'dan Halil, Giroud ve Cavani'yi getirmek istiyor Fenerbahçe eldeki forvetlerin hepsiyle yolları ayırıp, G.Saray’dan Halil, Giroud ve Cavani’yi getirmek istiyor Sarallar suç örgütüne film gibi operasyon! Interpol tarafından Makedonya'da yakalanarak yurda getirildi Sarallar suç örgütüne film gibi operasyon! Interpol tarafından Makedonya’da yakalanarak yurda getirildi Ünlü rapçi Murda, 13 günlük bebeğini kaybetti Ünlü rapçi Murda, 13 günlük bebeğini kaybetti Kaçak kazıda yer altından Roma zindanları çıktı Kaçak kazıda yer altından Roma zindanları çıktı Şeyma Subaşı ile Chloe Loughnan arasındaki küslüğün altından Mohammed Alsaloussi çıktı Şeyma Subaşı ile Chloe Loughnan arasındaki küslüğün altından Mohammed Alsaloussi çıktı Erdoğan Bayraktar çiftlik satın alıp inek ve koyun işine girdi Erdoğan Bayraktar çiftlik satın alıp inek ve koyun işine girdi Ev sahibinin Ev sahibinin “Tabancamı getirin” lafını duyan hırsız, can havliyle balkondan atladı Kime oy verecek? İktidar ve muhalefetin peş peşe ziyaret ettiği Mahruze Keleş, tercihini yaptı Kime oy verecek? İktidar ve muhalefetin peş peşe ziyaret ettiği Mahruze Keleş, tercihini yaptı