Kapadokya’nın tek kadın taksicisine meslektaşlarından tehdit

120


28.04.2021 21:39

Nevşehir’de çocukluğunda hayranlıkla izlediği Yeşilçam’ın unutulmaz filmi ‘Şoför Nebahat’i örnek alarak taksici olmaya karar veren 2 çocuk annesi Zeliha Demirci, Kapadokya’nın tek kadın taksi şoförü olmasının ardından erkek taksicilerin tehditleri ile karşı karşıya kaldı.

Yeşilçam’ın unutulmaz filmleri arasında yer alan ‘Şoför Nebahat’i çocukluğunda hayranlıkla izleyen 2 çocuk annesi Zeliha Demirci, kendisinin de taksi şoförü olabileceğini düşünerek taksi şoförü olarak çalışmaya başladı. Yaklaşık bir buçuk yıl önce Kapadokya bölgesinin tek kadın taksi şoförü olarak çalışmaya başlayan Zeliha Demirci’nin bugünlerde başı erkek taksiciler ile dertte.

Kendisine Nevşehir ve Uçhisar’da taksicilik yaptırmamak ile sözlü tehditlerde bulunan erkek taksiciler son olarak önceki akşam taksisine müşteri gibi binen 2 erkek taksicinin tehditleri ile karşılaştı. Kendisini tehdit eden erkek taksiciler hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunan Zeliha Demirci, “Kadın olarak çalışmak istiyorum, ekmeğimi kazanmak istiyorum ama onlar bu durumdan rahatsızlar” dedi.

“TEK SUÇUM TAKSİCİ OLMAK”

Taksici Zeliha Demirci, “Nevşehir ve özellikle Uçhisar’da taksiciler bana iş yaptırmak istemiyor. Bayan taksici istemiyoruz diyorlar. Ben taksi plakası alalı bir buçuk yıl oldu. Bana sürekli kadın taksici istemiyoruz diye sözle tehditte bulunuyorlardı. Son olarak dün akşam saatlerinde taksicinin birisi aracıma bindi. Beni bir başla yere bir kişiyi daha alacağız diye götürdü. Ara sokakta bir kişi daha binmesinin ardından aracımda beni tehdit ettiler. Seni burada gezdirmeyeceğiz, sana burada iş yaptırmayacağız, yaparsan da seni her şekilde farklı yerlerde seni istediğimiz yerde yine alacağız diye tehdit ettiler. Bende polisi aradım. Şoka girdim o anda ne bağırabildim ne de başka bir şey yapabildim. Tek yaptığım şey polisi aramak oldu. Savcılığa ifademi verdim ve suç duyurusunda bulundum. Kadın olarak çalışmak istiyorum. Tek suçum taksici olmak. Taksici olduğum için çalışmamı ekmeğimi kazanmamı istemiyorlar” dedi.

Kapadokya'nın tek kadın taksicisine meslektaşlarından tehdit


Son Dakika

Bakan Varank'tan televizyona çıkan uzmanlara yerli aşı sitemi! Bir kişiyi ayrı tutup isim verdi Bakan Varank’tan televizyona çıkan uzmanlara yerli aşı sitemi! Bir kişiyi ayrı tutup isim verdi Yasak Elma'nın başrol oyuncusu diziye veda ediyor Yasak Elma’nın başrol oyuncusu diziye veda ediyor Fatih Altaylı çılgına döndü: Kimsiniz ulan siz serseriler! Mafya bağlantılı pislikler Fatih Altaylı çılgına döndü: Kimsiniz ulan siz serseriler! Mafya bağlantılı pislikler Son Dakika! Bakan Soylu: Thodex'te 2 milyar dolarlık bir bulgu yok, 108 milyon dolarlık bir portföy söz konusu Son Dakika! Bakan Soylu: Thodex’te 2 milyar dolarlık bir bulgu yok, 108 milyon dolarlık bir portföy söz konusu Son Dakika: İstanbul otogarında PKK'lıların bir aracın altına yerleştirdiği 5 kilo patlayıcı ele geçirildi, 2 kişi yakalandı Son Dakika: İstanbul otogarında PKK’lıların bir aracın altına yerleştirdiği 5 kilo patlayıcı ele geçirildi, 2 kişi yakalandı RTÜK'ten 'Camdaki Kız' dizisindeki tartışma yaratan sahneye ceza RTÜK’ten ‘Camdaki Kız’ dizisindeki tartışma yaratan sahneye ceza Son dakika! Milli Savunma Bakanlığı'ndan ABD'ye üstü kapalı mesaj: İncirlik Türk üssüdür, bayrağımız 24 saat gönderde çekilidir Son dakika! Milli Savunma Bakanlığı’ndan ABD’ye üstü kapalı mesaj: İncirlik Türk üssüdür, bayrağımız 24 saat gönderde çekilidir Kilosu 40 bin lira! 'Dünyanın en pahalı baharatı' olarak adlandırılan safranda sezon başladı Kilosu 40 bin lira! ‘Dünyanın en pahalı baharatı’ olarak adlandırılan safranda sezon başladı