Korkusuz Korkak’ın Hemşire Sevil’i son haliyle şaşırttı Yıllar güzeller güzeli oyuncuya acımamış

204


1

Yeşilçam’da birçok filmde Kemal Sunal ile birlikte kamera karşısına geçen Ayşin Atav’ın en unutulmaz rolü ‘Korkusuz Korkak’ filmindeki Sevil Hemşire rolüydü.

2

Filmde korkunç bir hata yaparak Mülayim Sert’in hayatının değişmesine neden güzel hemşire rolünün altından başarıyla kalkan Atav şimdilerde ekranlardan uzak sanatla iç içe bir yaşam sürüyor.

3

Atav, filmde duru güzelliği ve birçok ünlünün parlamasını sağlayan o hoş sesiyle dikkat çekmişti.

4

Yıllar tüm Yeşilçam güzellerine acımadığı gibi ona da acımadı. Ancak filmdeki gibi hala güler yüzlü.

5

Yıllar tüm Yeşilçam güzellerine acımadığı gibi ona da acımadı. Ancak filmdeki gibi hala güler yüzlü.

6

Tiyatro kökenli aileden gelen Ayşin Atav’ın annesi de kendisi gibi ünlü, hatta Atav’dan bir tık daha fazla tanınıyor.

7

Ayşin Atav, Yeşilçam’ın evlatlarına düşkün, gözü yaşlı fedakar annesi Şükriye Atav’ın kızı.

8

1965 yılında İstanbul Şehir Tiyatroları oyuncusu olan Atav, mesleğinin ilk yıllarında Şehir Tiyatroları kadrosuna girdi. Tiyatro çalışmalarının dışında sinema ve dizi filmler ile reklam filmlerinde de rol aldı ve sunuculuk yaptı.

9

Yeşilçam’da birçok filmde Kemal Sunal ile birlikte kamera karşısına geçen Ayşin Atav’ın en unutulmaz rolü ‘Korkusuz Korkak’ filmindeki Selvi Hemşire rolüydü.

10

Aslen tiyatro sanatçısı olan Ayşin Atav, seslendirme yönetmenliği de yapmaktadır. Atav’ın hatırlayabileceğiniz en bilindik rolleri: gelinlik kızlar filminde Sadri Alışık’ın lale adlı kızını, Gülüzar filminde Emel Sayın’ın kız kardeşlerinden birini, Korkusuz Korkak filminde Sevil’i canlandırmıştır.

11

12