Korona tedbirleri ne zaman kalkar Cumhurbaşkanı Erdoğan sınırı belirledi

133

[ad_1]

26.04.2021 19:43

Son dakika: Kabine toplantısının ardından kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, salgında sınırı koydu. Erdoğan, “Vaka sayılarımızı 5 binin altına indirmeliyiz” diyerek kısıtlamaların kaldırılması için şart koydu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Nisan-17 Mayıs arasında 17 günlük tam kapanmaya geçileceğini açıkladı. Erdoğan, koronavirüs tedbirlerinin kaldırılması konusunda sınırı da belirledi.

Erdoğan, “Bugün kabine toplantımızın salgın ile ilgili son gelişmeleri değerlendirdik. Ramazan bayramının ardından iyi bir sürece girmemiz için rakamların çok daha aşağı düşmesi şarttır. Vakaları 5 binin altına düşürmeliyiz. Özel hastanelerde yoğun bakım ve aşı hizmetlerinden dolayı ücret talep edildiğine dair şikayetler alıyoruz. Vatandaşlarımızdan hiçbir ücret talep edemez. İlave ücret talebiyle karşılaşan vatandaşlarımız kurumlarımız, bildirirlerse gereken neyse hemen yapılacaktır” ifadelerini kullandı.

TAM KAPANMANIN DETAYLARI

  • 29 Nisan 2021 perşembe akşamı 19:00’dan başlayıp, 17 Mayıs pazartesi 5:00’e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz. Bu tarihler arasında kesintisiz sokak kısıtlaması uygulanacak.
  • Üretim imalat, temizlik gibi alanlarda istisna tutulan kuruluşlar hariç tüm işyerlerine ara verilecek.
  • Yeme içme sektöründe paket servis ile hizmet verilecek. Zincir marketler pazar günleri kapalı olacak.
  • Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak, Şehirler arası araçlar yüzde 50 ile çalışabilecek.
  • Konaklama tesislerinde rezervasyonlar, sokağa çıkma kısıtlamaları için teşkil etmeyecek.
  • Kamu personeli uzaktan çalışmaya yönlendirilecek.
  • Anaokulu, kreş, 8. ve 12. sınıflar dahil tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecek.
  • İhtiyaçlarını karşılamak için sokağa çıkamayan yaşlılarımız VEFA ekiplerinden destek isteyebilecekler.
Korona tedbirleri ne zaman kalkar? Cumhurbaşkanı Erdoğan sınırı belirledi

Son Dakika: 29 Nisan ve 17 Mayıs tarihleri arasında kesintisiz tam kapanmaya geçildi Tam kapanma kapsamında tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verildi Üretim, imalat ve temizlik gibi istisnalar hariç tüm işyerlerinin faaliyetlerine ara verildi Şehirler arası seyahatler 17 gün boyunca kısıtlandı Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Biden’ın ‘soykırım’ kararına sert tepki: Mesnetsiz ifadeler kullanmıştır


Son Dakika

İçişleri Bakanlığı'ndan yeni genelge! İşte madde madde 17 günlük tam kapanma tedbirleri İçişleri Bakanlığı’ndan yeni genelge! İşte madde madde 17 günlük tam kapanma tedbirleri Tam kapanma futbolu etkileyecek mi? TFF'den merak edilen soruya yanıt geldi Tam kapanma futbolu etkileyecek mi? TFF’den merak edilen soruya yanıt geldi Pentagon, Biden'ın skandal 'soykırım' açıklamasının Türkiye-ABD askeri ilişkilerini etkilemesini beklemiyor Pentagon, Biden’ın skandal ‘soykırım’ açıklamasının Türkiye-ABD askeri ilişkilerini etkilemesini beklemiyor 'Tam kapanma' tabirine Mehmet Ceyhan'dan itiraz var: Bu tedbirlere sıkı kapanma daha uygun ‘Tam kapanma’ tabirine Mehmet Ceyhan’dan itiraz var: Bu tedbirlere sıkı kapanma daha uygun Kripto Faruk'un eski sevgilisinden soruşturmanın seyrini değiştirecek sözler: Tek başına değil Kripto Faruk’un eski sevgilisinden soruşturmanın seyrini değiştirecek sözler: Tek başına değil 17 günlük 'tam kapanma' seyahat bileti sitelerini yoğunluktan kilitledi 17 günlük ‘tam kapanma’ seyahat bileti sitelerini yoğunluktan kilitledi İşkenceci eşini öldüren Melek İpek tahliye edildi İşkenceci eşini öldüren Melek İpek tahliye edildi Hande Erçel ile Kerem Bürsin, el ele kameralara yansıdı Hande Erçel ile Kerem Bürsin, el ele kameralara yansıdı

[ad_2]