Kripto Tosuncuk için çember daralıyor 4 ülkeye ekip gönderildi, sürek avı başlıyor

120


25.04.2021 18:36

2 milyar dolarlık vurgun yapıp yurt dışına kaçan kripto para borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer yakalanması için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. 5’er kişiden oluşan 4 teknik ekip kuran Emniyet Genel Müdürlüğü, Arnavutluk’taki yetkililerle toplantı yaptıktan sonra Özer’i Arnavutluk, Makedonya, Kosova ve Karadağ’da arayacak.

Cumhuriyet tarihinin en büyük dolandırıcılığını yapan Kripto para borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in yakalanması için ekipler çalışmalarını hızlandırdı.

TRT Haber’in haberine göre; hakkında kırmızı bülten çıkarılan Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in Arnavutluk’a kaçtığı belirlenince iadesi için girişimlerde bulunuldu. Arnavutluk’la Türkiye arasında tüm mekanizmalar devreye sokuldu. Arnavutluk güvenlik birimleri çok sayıda adrese baskın düzenledi.

4 TEKNİK EKİP KURULDU

Emniyet Genel Müdürlüğü de iş birliği ve koordinasyon amacıyla 5’er kişiden oluşan 4 teknik ekip kurdu. Bu ekiplerden biri Arnavutluk’a gönderildi. Türk heyet, Arnavutluk Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yetkililer ile Tiran’da yarın toplantı yapacak.

FİZİKİ TAKİBİ SÜRÜYOR

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgilere göre; Faruk Fatih Özer halen Arnavutluk sınırları içinde. Özer’in fiziki takibi sürüyor, ülkeden çıkabileceği tüm noktalar kapatıldı. Arnavutluk’a komşu Karadağ, Kosova ve Kuzey Makedonya’da ilgili birimlerle görüşmeler yapıldı. Emniyetin oluşturduğu teknik ekiplerden 3’ü de bu ülkelere gitti.

KIRMIZI BÜLTEN ÇIKARILDI

Önceki gün başlatılan ve devam eden çalışmalarda onlarca şüpheli yakalanmış, şirketin kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında Uluslararası Kriminal Polis Teşkilatı İnterpol aracılığıyla kırmızı bülten çıkarılmıştı. İki gözaltı ile birlikte soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüpheli sayısı 69’a yükseldi.

NE OLMUŞTU?

Kripto para borsası Thodex’in kurucusu Fatih Faruk Özer, 2 milyar dolarlık vurgun ile Arnavutluk’a kaçmıştı. Yaklaşık 400 bin kişiyi mağdur eden Özer hakkında soruşturma başlatılmış, yakalanması için kırmızı bülten çıkarılmıştı. Özer ise bir açıklama yaparak, “Birkaç gün içerisinde Türkiye’ye dönüş yaparak adli makamlar ile işbirliği içerisinde gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlayacağım” demişti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da şahsın banka hesaplarındaki 31 milyona el konulduğunu açıklamıştı. Soruşturma kapsamında şirket yöneticilerinin de aralarında bulunduğu birçok isim gözaltına alınmıştı.

Kripto Tosuncuk için çember daralıyor! 4 ülkeye ekip gönderildi, sürek avı başlıyor

Son Dakika: Kripto Tosuncuk’a bir kötü haber daha! Abisinden sonra kız kardeşi de yakalandı


Son Dakika

Kabine yarın toplanıyor! Ana gündem maddesi herkesi üzecek Kabine yarın toplanıyor! Ana gündem maddesi herkesi üzecek Harun'un hatası sonrası maçı tribünden izleyen Altay Bayındır ve Başkan Ali Koç yıkıldı Harun’un hatası sonrası maçı tribünden izleyen Altay Bayındır ve Başkan Ali Koç yıkıldı 5 katlı binadan atlayan şahsın görüntüleri anbean kameraya yansıdı 5 katlı binadan atlayan şahsın görüntüleri anbean kameraya yansıdı Biden'ın skandal 'soykırım' açıklaması sonrası Pakistan'dan Türkiye'ye destek Biden’ın skandal ‘soykırım’ açıklaması sonrası Pakistan’dan Türkiye’ye destek Kimsenin yapamadığını yaptı! Uçan tekme ile magandayı yaptığına pişman etti Kimsenin yapamadığını yaptı! Uçan tekme ile magandayı yaptığına pişman etti Halayıyla meşhur televizyon kanalı yayın hayatına geri dönüyor Halayıyla meşhur televizyon kanalı yayın hayatına geri dönüyor Tuzla-Adana Demir maçında şike yapılacağına yönelik binlerce Tweet atıldı, taraftarlar birbirine girdi Tuzla-Adana Demir maçında şike yapılacağına yönelik binlerce Tweet atıldı, taraftarlar birbirine girdi Beyaz çarşaflı şaka yapan gençler, Ramazan davulcusuna ecel terleri döktürdü Beyaz çarşaflı şaka yapan gençler, Ramazan davulcusuna ecel terleri döktürdü