Küçükçekmece’de kamyonetin çocuğa çarptığı feci kaza kamerada

203


Kaza Cuma günü saat 13.00 sıralarında Küçükçekmece Yarımburgaz Mahallesi Halkalı Altınşehir İstanbul Caddesi’nde meydana geldi. 15 yaşındaki Yakup Alabalık caddenin karşısına geçmek için yol kenarına geldi.

Caddenin sağ tarafını kontrol eden Yakup Alabalık’a karşıya geçmeye çalıştığı sırada sol taraftan gelen kamyonet çarptı. Kamyonet sürücüsü ve çevrede bulunan esnaf yerde yatan çocuğa ilk yardımda bulunurken olay yerine ambulans çağırıldı. Kazada ağır yaralanan Yakup Alabalık hastaneye kaldırıldı. Alabalık’ın yoğun bakımdaki tedavisi devam ediyor. Öte yandan feci kaza güvenlik kamerasına yansıdı.

“BU YOLDA ÇOK KAZA OLUYOR”

Kaza sonrası olay yerine giden esnaf Ramazan Türk, “Arkadaki komşunun çocuğu caddede karşıdan karşıya geçerken kırmızı bir kamyonetin vurduğunu söylediler. Çevredeki esnaf çocuğa çarpan şoföre yardım etmeye çalışmış. Üzüldük tabi ama bu yolda çok kaza oluyor. Yetkililere de bildirdik ama kimse ilgilenmedi. Çocuğun durumunun iyiye gittiğini söylediler. Doktor bugün çocuğun durumu ile ilgili haber verecekmiş.” dedi.

Küçükçekmece'de kamyonetin çocuğa çarptığı feci kaza kamerada