Kütahya’da tam kapanma döneminde marketlerde satılan bazı ürünlere kısıtlama getirildi

109


30.04.2021 06:57

Kütahya'da tam kapanma döneminde marketlerde satılan bazı ürünlere kısıtlama getirildi, System.String[]

Kütahya’da, tam kapanma sürecinde marketlerdeki ayakkabı, kırtasiye, züccaciye, hırdavat ve giyecek ürünlerinin satışına, İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla kısıtlama getirildi. Bu ürünleri satan işletmelerin 17 Mayıs’a kadar kapalı olması nedeniyle marketlerdeki reyonlarında yoğunluk olabileceği değerlendirildi. Buna göre kısıtlama bitene kadar söz konusu reyonların önüne bant çekilecek.

İl Hıfzıssıhha Kurulu, 17 Mayıs pazartesi günü saat 05.00’e kadar sürecek tam kapanma döneminde il genelinde alınması gereken ilave tedbirleri değerlendirdi.

AYAKKABI, KIRTASİYE, ZÜCCACİYE VE GİYECEK SATILMAYACAK

İlave tedbirlere ilişkin toplantıda alınan kararda ayakkabı, kırtasiye, züccaciye, hırdavat ve giyecek satan işletmeler İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı doğrultusunda kapalı olduğundan, marketlerde bu ürünler için müşteri yoğunluğu olabileceği belirtildi. Bu doğrultuda, salgın riskinin azaltılması amacıyla açık olan marketlerde ayakkabı, kırtasiye, züccaciye, hırdavat ve giyecek satışı yapılan reyonların veya bu ürünlerin bulunduğu katların tam kapanma sürecinin bitimine kadar önlerine bant çekilerek satışa kapatılmasına karar verildi.

Alınan karar, resmi yazıyla kentteki marketlere tebliğ edildi.

Kütahya'da tam kapanma döneminde marketlerde satılan bazı ürünlere kısıtlama getirildi


Son Dakika

Resmi Gazete'de yayımlandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İnsan Hakları Eylem Planı genelgesi Resmi Gazete’de yayımlandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İnsan Hakları Eylem Planı genelgesi Kılıçdaroğlu, Bahçeli'nin imzasını hatırlatıp çağrı yaptı: Merkez Bankası'nın bağımsızlığı için destek isteyeceğiz Kılıçdaroğlu, Bahçeli’nin imzasını hatırlatıp çağrı yaptı: Merkez Bankası’nın bağımsızlığı için destek isteyeceğiz Manchester United'dan 7-1'in intikamını almak için taraftarına söz veren Roma, bu kez kalesinde 6 gol gördü Manchester United’dan 7-1’in intikamını almak için taraftarına söz veren Roma, bu kez kalesinde 6 gol gördü Yasak Elma dizisinin 'Cansu'su Nilperi Şahinkaya, iç çamaşırsız yoga yaptı Yasak Elma dizisinin ‘Cansu’su Nilperi Şahinkaya, iç çamaşırsız yoga yaptı Müge Anlı'yı bile şaşkına çeviren uygunsuz görüntü iddiası: Bu programda daha neler duyacağım? Müge Anlı’yı bile şaşkına çeviren uygunsuz görüntü iddiası: Bu programda daha neler duyacağım? Harun Tekin'e fırça atmayan kalmadı! Emre Belözoğlu, Mesut ve Caner, tecrübeli kalecinin yaptıklarıyla çılgına döndü Harun Tekin’e fırça atmayan kalmadı! Emre Belözoğlu, Mesut ve Caner, tecrübeli kalecinin yaptıklarıyla çılgına döndü İş yerlerinin hazırladığı görevlendirme belgeleri 2 Mayıs gece yarısına kadar geçerli olacak İş yerlerinin hazırladığı görevlendirme belgeleri 2 Mayıs gece yarısına kadar geçerli olacak Ailesinin umutla haber almayı beklediği kayıp çocuk akıl almaz bir noktada ortaya çıktı Ailesinin umutla haber almayı beklediği kayıp çocuk akıl almaz bir noktada ortaya çıktı