Lüks rezidansta akılalmaz hırsızlık Sahte polisleri organize eden de soyulan da Ugandalı çıktı

148


Talatpaşa Mahallesi’ndeki lüks bir rezidansta meydana gelen olayda, Uganda uyruklu Zam N.(25) ve Nakitende H.’nin (40) sabah saatlerinde kapıları çaldı. Kapıyı açtıklarında polis yeleği giymiş ve kendilerini de polis olarak tanıtan iki kişi ile karşılaştı.

CÜZDAN İÇERİSİNDEN BİN 500 TL ÇALDILAR

Sahte polisler İrfan H.(27) ve Nail Y.(37), evde arama yapacaklarını beyan ederek içeri girdi. İki kadından pasaport ve cüzdan isteyen sahte polisler, akabinde cüzdan içerisinden bin 500 TL ve pasaportları alarak olay yerinden uzaklaştı.

HIRSIZLIĞI ORGANİZE EDEN DE UGANDALI ÇIKTI

Zam N. ve Nakitende H., en yakın polis merkezine giderek ihbarda bulundu. İhbar üzerinde harekete geçen polis ekipleri, aynı gün içerisinde İrfan H. ve Nail Y.’yi yakalayarak gözaltına alırken, olayı organize ettiği öğrenilen Ünal B.(56) ve Uganda uyruklu Monica N.(30) de kıskıvrak yakaladı. Hırsızlık olayını organize eden kişinin Monica N. olduğu ortaya çıktı. Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

SAHTE POLİSLER KAMERALARA YANSIDI

Öte yandan, iki şüphelinin daireye giderken yelekleri giyerek kendilerine polis süsü verme anları, çevrede bulunan güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

Lüks rezidansta akılalmaz hırsızlık! Sahte polisleri organize eden de soyulan da Ugandalı çıktı

Lüks rezidansta akılalmaz hırsızlık! Sahte polisleri organize eden de soyulan da Ugandalı çıktı