Marmara Denizi beyaza büründü – Son Dakika

118


28.04.2021 17:31

İlkbaharda deniz suyu sıcaklığının yükselmesiyle mevsimsel olay olarak meydana gelen deniz salyası, Yalova kıyılarını beyaza bürüdü. Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ümit Yılmaz, Yalova sahilinde görülen beyaz tabakanın “deniz salyası” olarak bilinen doğal bir olay olduğunu söyledi.

Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ümit Yılmaz, deniz tabakasının beyaza bürünmesiyle ilgili kendilerine çok sayıda şikayet geldiğini söyledi. Yaptıkları incelemelerde tabakanın doğal bir olay sonucu oluştuğunu belirlediklerini dile getiren Yılmaz, “Söz konusu analizlerde deniz biyologları tarafından ve müdürlüğümüz personelince incelenmiş olup, söz konusu kirlilik olduğu iddia edilen hususu deniz salyası olarak nitelendirilen doğal bir olay olduğu, deniz suyu sıcaklığının artmasına paralel olarak görülen ve sadece ilimiz sınırları içinde değil aynı zamanda diğer kıyısı olan Marmara iline kıyısı olan illerde de görüldüğü tespit edilmiştir” dedi.

“ENDİŞENELECEK DURUM YOK”

Vatandaşların tedirgin olmaması gerektiğini ifade eden Yılmaz, şöyle konuştu: “Endişelenecek bir durum yoktur, herhangi bir kimyasal kirlilik değildir. Doğal olay olarak görülen deniz suyu sıcaklığının değişmesine paralel olarak ortaya çıkan bir alg patlaması ve bazı noktalarda da deniz salyası olarak nitelendirilen bir doğal olaydır. Doğal sıcaklığın, deniz sıcaklığının besin değerlerinin normale dönmesine müteakip kendiliğinden yavaş yavaş düzene girer.”

Marmara Denizi beyaza büründü

Marmara Denizi beyaza büründü

Marmara Denizi beyaza büründü

Marmara Denizi beyaza büründü


Son Dakika

Sergen Yalçın, Rize deplasmanında sakatlığı geçen Atiba'yı orta sahaya, Gökhan Töre'yi de forvete çekti Sergen Yalçın, Rize deplasmanında sakatlığı geçen Atiba’yı orta sahaya, Gökhan Töre’yi de forvete çekti RTÜK'ten 'Camdaki Kız' dizisindeki tartışma yaratan sahneye ceza RTÜK’ten ‘Camdaki Kız’ dizisindeki tartışma yaratan sahneye ceza Formula 1 2021 sezonunda 13 Haziran'daki Kanada Grand Prix'i yerine Türkiye takvime alındı Formula 1 2021 sezonunda 13 Haziran’daki Kanada Grand Prix’i yerine Türkiye takvime alındı 9 golün atıldığı ve bir kırmızı kartın çıktığı Kayseri-Denizli maçında gülen taraf ev sahibi oldu 9 golün atıldığı ve bir kırmızı kartın çıktığı Kayseri-Denizli maçında gülen taraf ev sahibi oldu Koronavirüsü atlattı ama hastalık peşini bırakmadı! Genç doktorun ölümü üzüntüye boğdu Koronavirüsü atlattı ama hastalık peşini bırakmadı! Genç doktorun ölümü üzüntüye boğdu Son dakika! Milli Savunma Bakanlığı'ndan ABD'ye üstü kapalı mesaj: İncirlik Türk üssüdür, bayrağımız 24 saat gönderde çekilidir Son dakika! Milli Savunma Bakanlığı’ndan ABD’ye üstü kapalı mesaj: İncirlik Türk üssüdür, bayrağımız 24 saat gönderde çekilidir Kilosu 40 bin lira! 'Dünyan en pahalı baharatı' olarak adlandırılan safranda sezon başladı Kilosu 40 bin lira! ‘Dünyan en pahalı baharatı’ olarak adlandırılan safranda sezon başladı Polis memuru, Esra'yı meslektaşlarının gözü önünde vurmuş Polis memuru, Esra’yı meslektaşlarının gözü önünde vurmuş