Maske gözaltısında darp oyunu: Polisler kafama defalarca vurdu

Esenler'de maske uyarısı yapan polislerce gözaltına alınan kişi, karkolda kendisine şiddet uygulandığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Karakoldaki güvenlik kameraları incelendi. Yüzünde ve kafasında şişlikler olan kişinin kendi kendine zarar verdiği belirlendi.

206

İstanbul Esenler’de karakolda darp edildiği gereçkesiyle şikayette bulunan kişinin kendine zarar verdiği ortaya çıktı.

Olay önceki gün Esenler’de yaşandı. Edinilen bilgiye göre, 31 yaşındaki Harun Ç. maske takması konusunda kendisini uyaran polislerle iş yerinin bulunduğu caddede tartıştı.

Tartışmanın büyümesi üzerine Harun Ç. gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. İşlemlerinin ardından serbest bırakılan Harun Ç., darp edildiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

‘KAFAMA DEFALARCA VURDULAR’

Polisleri suçlayan Harun Ç., “3-5 kişilerdi, kafama defalarca kafama vurdular, elektrik verdiler” dedi. Polis merkezine götürüldüğünde baygın olduğunu söyleyen Harun Ç. “Karakolda beni vurarak ayılttılar” iddiasında bulundu.

Kafasındaki yaraları gösteren Harun Ç., “Beyin kanaması geçirseydim ne olacaktı, sadece kafama vurdular” ifadesini kullandı.

Harun Ç. olup bitenin polis merkezinin güvenlik kamerası kayıtlarına yansıdığını söyledi.

GÜVENLİK KAMERASI GÖRÜNTÜLERİ İZLENDİ

Harun Ç.’nin iddiaları üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü karakolun güvenlik kamerası görüntülerini yayınladı.

Nezarethaneyi gören güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde Harun Ç.’nin bir süre içeride dolaştıktan sonra demir kapı ve parmaklıklara defalarca kafa attığı görülüyor. Harun Ç.’nin kafa atmasıyla nezarethanenin demir kapısı bile açılıyor.

17 SUÇ KAYDI ÇIKTI

Harun Ç.’yi o sırada polis merkezinde bulunan polislerin güçlükle engellediği de görüntülere yansıyor. Harun Ç.’nin “küçük yaşta çocuğun cinsel istismarı”, “alıkoyma” gibi suçlardan 17 kaydı bulunduğu da belirtildi.