Mevlüt Çavuşoğlu ve Fahrettin Koca, Rusya’ya gidiyor Ziyaretin amacı Türkiye’nin lokomotif sektörünü mutlu edecek

129


30.04.2021 23:30

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, mayıs ayı içerisinde Rusya’ya resmi ziyarette bulunacak. Ziyaretin en önemli maddeleri arasında ise aşı tedariki ve Rus turistlerin Türkiye’ye geliş tarihi olacak.

Dün Türkiye’nin Cenevre Başkonsolosluğu yeni bina açılış törenine katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Rusya resmi bir ziyaret gerçekleştireceklerinin haberini vermişti. Bu ziyaretin yapılış nedeni de ortaya çıktı.

Çavuşoğlu ve Koca’nın ziyaretinde iki ülke kritik konuları ele alınacak. Bu kapsamda, ziyarette, Üst Düzey İş Birliği Konseyi Toplantısı’nın yeni tarihi ve bu toplantıya hazırlık çalışmaları konuşulacak. Diğer bir konu başlığı ise Sputnik-V aşısının tedariki ve Rus turistlerin Türkiye’ye geliş tarihi masaya yatırılacak.

RUS AŞISININ İLK SEVKİYATI BU AY

Öte yandan Bakan Koca, Rus aşısının tedarikine ilişkin yaptığı açıklamada, “Sputnik-V aşısının acil kullanım onayı verildi. Bu aşı da en kısa zamanda kullanıma başlanacak. 6 ayda 50 milyon doz aşı teslim edilmesi ve ilk sevkiyatın bu ay gerçekleşmesi beklenmekte. Haziran sonuna kadar 30 milyon doz olarak teslim edilecek” demişti.

Mevlüt Çavuşoğlu ve Fahrettin Koca, Rusya'ya gidiyor! Ziyaretin amacı Türkiye'nin lokomotif sektörünü mutlu edecek

Son Dakika Ekonomi Mevlüt Çavuşoğlu ve Fahrettin Koca, Rusya’ya gidiyor! Ziyaretin amacı Türkiye’nin lokomotif sektörünü mutlu edecek – Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

Doğal gaza ve elektrik üreten santrallerin tarifesine zam yapıldı Doğal gaza ve elektrik üreten santrallerin tarifesine zam yapıldı Yeni kurulan iki bakanlığa atamalar yapıldı, bir genel müdür görevden alındı Yeni kurulan iki bakanlığa atamalar yapıldı, bir genel müdür görevden alındı Atını asansörle lüks apartmanın üst katına çıkardı, ifadesi olaydan daha vahim Atını asansörle lüks apartmanın üst katına çıkardı, ifadesi olaydan daha vahim Fabrikadaki iftar yemeğinden 106 işçi zehirlendi Fabrikadaki iftar yemeğinden 106 işçi zehirlendi Tam kapanmanın ardından yeni sürecin ayrıntıları netleşti! 'Yavaş normalleşme'de bazı kısıtlamalar devam edecek Tam kapanmanın ardından yeni sürecin ayrıntıları netleşti! ‘Yavaş normalleşme’de bazı kısıtlamalar devam edecek Fenerbahçe'nin 'kural hatası' iddialarına Selçuk Dereli'den yanıt: Tamamen yanlış Fenerbahçe’nin ‘kural hatası’ iddialarına Selçuk Dereli’den yanıt: Tamamen yanlış Tam kapanmanın ilk gününde markete aracıyla gidenlere ceza Tam kapanmanın ilk gününde markete aracıyla gidenlere ceza Sokağa çıkma yasağına rağmen caddede fuhuş pazarlığı Sokağa çıkma yasağına rağmen caddede fuhuş pazarlığı