Nargileli okey partisi baskınında, utanmadan polise “Bize yardımcı olun“ dediler

148


Tatlısu Mahallesi Göksu Caddesi üzerinde bulunan bir kafenin açık olduğu ihbarını alan Dudullu Asayiş Büro Amirliği ekipleri mekana baskın için harekete geçti. Açık olan kafenin önüne gelen ekipler içeride nargile keyifli okey oynayan kişileri tespit ederek mekana baskın yaptı.

22 KİŞİ YAKALANDI

Polisleri karşısında gören kişiler büyük şok geçirerek kumar masasını örtbas etmeye çalışırken bazıları saklanmaya çalıştı. Daha sonrasında polis ekipleri arama yaparak koronavirüs tedbirleri ve sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle kapalı olması gereken kafede nargile keyifli okey oynayan 22 kişi ile karşılaştı.

Nargileli okey partisi baskınında, utanmadan polise 'Bize yardımcı olun' teklifi ettiler

“BİZE YARDIMCI OLUN”

Mekanda nargile keyifli okey oynayan kişilerden biri ceza yememek için polis ekiplerini ikna etmeye çalışarak, “Biz sizi de anlıyoruz, zevkine gelip burayı basmadınız. Biz sana görevini kötüye kullanıyorsun demiyoruz. Ama siz de bu konuda bize yardımcı olun” diye ekiplere teklifte bulundu.

“KAMERAYI KAPATIN AYIP”

Basılan mekanda görüntülenmek istemeyen kişiler ise basın mensuplarına tepki gösterdi. Kendilerinin çekilmemesini isteyen kişiler,” Kamerayı kapatır mısın artık yeter ayıp” diye tepki gösterdi.

TOPLAM 70 BİN TL CEZA KESİLDİ

Mekanda bulunanların kimliklerini toplayan polis ekipleri 22 kişiye koronavirüs tedbirlerine uymamak ve sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal etmekten kişi başı 3 bin 180 lira olmak üzere 69 bin 960 TL para cezası kesildi.

Nargileli okey partisi baskınında, utanmadan polise Bize yardımcı olun dediler