Ne diyeceği merak konusuydu Kılıçdaroğlu, HDP’ye kapatma davasına karşı çıktı

147

[ad_1]

18.03.2021 10:50

HDP’nin kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi’nde dava açılması hakkında değerlendirmelerde bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Halkın desteğini alan siyasi partiler yaşar, alamayanlar tarihin çöp sepetine atılırlar. Dolayısıyla biz siyasi partilerin kapatılması ve sonlandırılması gibi bir süreci kapatmak zorundayız” dedi.

Tekirdağ İl Başkanlığı Açılışı’na katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP’nin kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi’nde dava açılması hakkında dikkat çeken bir çıkışa imza attı.

İKTİDARI ELEŞTİRDİ

“İktidarda kalmak için her türlü numarayı çevirip, acaba nasıl iktidarda kalırımın yollarını arayanlar bu ülkenin demokrasisine katkı sağlayamazlar” diyen Kılıçdaroğlu, “Siyasi partiler demokrasinin vazgeçilmez unsurlarıdır. Siyasi, ekonomik, toplumsal görüşleri her siyasi parti kendisine göre yorumlar ve kamuoyuyla paylaşır. Halkın desteğini alan siyasi partiler yaşar, alamayanlar tarihin çöp sepetine atılırlar. Dolayısıyla biz siyasi partilerin kapatılması ve sonlandırılması gibi bir süreci kapatmak zorundayız” dedi.

“DEMOKRASİYİ SAVUNMAK ÖZGÜRLÜĞÜ SAVUNMAK DEMEKTİR”

Açıklamasının devamında demokrasiyi savunmanın insana saygı duymakla eşdeğer olduğuna vurgu yapan Kılıçdaroğlu, “Bizim partimiz de kapatıldı. Bizim eskiden cumhuriyetin kurulduğu yıllarda tüm illerde binalarımız vardı. Hepsine el konuldu. Ama biz demokrasi mücadelesinden vazgeçmedik. Demokrasiyi savunmak insan haklarını savunmak demektir. Demokrasiyi savunmak özgürlüğü savunmak demektir. Demokrasiyi savunmak insana saygı duymak demektir. Biz işsizlik sorununa çözüm bulunmalı derken kişinin inancına, yaşam tarzına, hangi partilidir bakıyor muyuz, hayır. CHP olarak diyoruz ki işsizlik sorununu çözeceğim. Biz siyasi sosyal kimlikler üzerinden değil çözüm üzerinden siyaset yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Ne diyeceği merak konusuydu! Kılıçdaroğlu, HDP'ye kapatma davasına karşı çıktı


Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milli Andımız İstiklal Marşı’dır Ali Babacan’dan HDP ve Ömer Faruk Gergerlioğlu açıklaması: Milletimize saygısızlıktır Kuyumculuk yapabilmek için 500 gram altın teminatı şartı Bakan Pekcan’ın talimatıyla taslaktan çıkarıldı Son Dakika! MHP Lideri Devlet Bahçeli güven tazeledi: 1277 oyla yeniden Genel Başkan seçildi Nihat Doğan, HDP’nin kapatılmasına karşı çıktı! Paylaşıma tepki yağdı Genelev patroniçesi Manukya’nın mirası kimin olacak? Mahkeme tek varisin evliliğini iptal etti Eski futbolcu Daniele Adani’den çok konuşulacak iddia: Wanda Nara ile Mauro Icardi günde 12 kez cinsel ilişkiye giriyor Türkiye yaşlanıyor! Son 5 yılda yaşlı nüfusumuz hızla arttı

[ad_2]