Prens William ve eşi, Türk firmaya teşekkür mektubu gönderdi

135


28.04.2021 14:47

İngiltere’de kraliyet tahtının ikinci adayı olan Cambridge Dükü Prens William ve eşi Düşes Kate Middleton, evlerinde yaptıkları yenilikte kullandıkları Denizli travertenleri için firmaya teşekkür mektubu gönderdi.

Honaz ilçesi Kocabaş Mahallesi’nde faaliyet gösteren mermer fabrikasının genel müdürü Celil Kılınç, İngiltere’de 2000 yılından bu yana doğal taş tedarikine yönelik şirketleri bulunduğunu söyledi. Denizli’deki fabrikanın da 2012’de faaliyete geçtiğini ve burada özel müşterilere yönelik üretim yaptıklarını aktaran Kılınç, bu özel müşteriler arasında Britanya kraliyet ailesinin üyelerinin de bulunduğunu ifade etti.

“ISLAK MEKANLARDA KULLANILDI”

Anmer Hall’daki kendilerine tahsis edilen kır evinde yaşayan Prens William ile eşi Kate Middleton’un ikametlerinde yaptıkları tadilat için Denizli travertenini seçtiğini dile getiren Kılıç, “Çift evin içinde yaptıkları renovasyon projesi için Denizli’de çıkartılan, Türkiye’de üretilen, şirketimizin İngiltere’de dağıtımını yaptığı traverteni beğendi. Evin çeşitli yerlerinde ve özellikle banyo ve tuvalet gibi ıslak mekanlarda kullanıldı.” dedi.

“TEŞEKKÜR MEKTUBU BEKLEMİYORDUK”

Böyle tarihi bir mekanın renovasyonunda Denizli’den çıkarılan taşlarının kullanılıyor olmasının kendilerine gurur verdiğini aktaran Kılınç, şunları kaydetti:

“Dük ve Düşes’in çok büyük tevazu ve nezaket gösterip, bize teşekkür mektubu yollamaları, bizi ayrıca mutlu etti. Daha önce de bu tür tarihi mekanlara malzemeler sağlamıştık. Ancak teşekkür mektubu alacağımızı hiç düşünmemiştik. Mektup ismen bu iş ile ilgilenen İngiltere’deki genel müdürümüzün şahsında şirketimize yollandı. Prens William ve Prenses Kate’e bu hareketlerinden dolayı biz de çok müteşekkiriz.”

Prens William ve eşi, Türk firmaya teşekkür mektubu gönderdi


Son Dakika

Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs'ta kalıcı çözüm için 6 maddeden oluşan öneri sundu Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs’ta kalıcı çözüm için 6 maddeden oluşan öneri sundu Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu: Uğurcan için 19 milyon euro verdiler, kabul etmedik Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu: Uğurcan için 19 milyon euro verdiler, kabul etmedik Beşiktaş, ikinci golün sevincini yaşarken VAR'a takıldı! Canlı anlatım Beşiktaş, ikinci golün sevincini yaşarken VAR’a takıldı! Canlı anlatım Son Dakika: Türkiye'de uygulanan Biontech aşısında ikinci doz randevuları ertelendi Son Dakika: Türkiye’de uygulanan Biontech aşısında ikinci doz randevuları ertelendi Manisa'da İYİ Parti'den istifa edip MHP'ye geçen partili sayısı 135'e yükseldi Manisa’da İYİ Parti’den istifa edip MHP’ye geçen partili sayısı 135’e yükseldi Koronavirüsü atlattı ama hastalık peşini bırakmadı! Genç doktorun ölümü üzüntüye boğdu Koronavirüsü atlattı ama hastalık peşini bırakmadı! Genç doktorun ölümü üzüntüye boğdu Son dakika! Milli Savunma Bakanlığı'ndan ABD'ye üstü kapalı mesaj: İncirlik Türk üssüdür, bayrağımız 24 saat gönderde çekilidir Son dakika! Milli Savunma Bakanlığı’ndan ABD’ye üstü kapalı mesaj: İncirlik Türk üssüdür, bayrağımız 24 saat gönderde çekilidir Kilosu 40 bin lira! 'Dünyan en pahalı baharatı' olarak adlandırılan safranda sezon başladı Kilosu 40 bin lira! ‘Dünyan en pahalı baharatı’ olarak adlandırılan safranda sezon başladı