Son Dakika Ermenistan 20 Haziran’da erken seçime gidiyor

142

[ad_1]

18.03.2021 14:06

Son dakika! Karabağ’daki tarihi hezimet sonrası zor günler geçiren Ermenistan’da bir süredir yaşanan iç karışıklıklar sonrası Başbakan Paşinyan 20 Haziran’da erken seçime gidileceğini duyurdu. Geçtiğimiz günlerde ordunun istifa etmesini istediği Paşinyan, bu durumu darbe girişimi olarak adlandırmış ve taraftarlarını sokağa davet etmişti.

Dağlık Karabağ’da Azerbaycan’a karşı hezimet yaşayan Ermenistan’da sular durulmuyor. Geçtiğimiz haftalarda ordunun istifasını istediği Başbakan Nikol Paşinyan, bu darbe girişimini kabul etmediğini söyleyip taraftarlarını sokağa davet etmişti. Ordu destekçileri ve Paşinyan taraftarları arasında arbede çıkmıştı.

ERKEN SEÇİME GİDİLİYOR

Geçtiğimiz gün kabine toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Paşinyan önderliğindeki ‘Benim Adımım Partisi’ üyesi Romanos Petrosyan, “Erken seçimlere hazırlanıyoruz. Erken seçim kararı ve tarihinin bugün veya yarın açıklanacağını düşünüyorum” demişti.

AYLARDIR İSTİFAYA DAVET EDİLİYOR

Karabağ yenilgisinin ardından ülkesinde hedef olan Paşinyan, bir süredir istifaya davet ediliyordu. Ancak Başbakan her seferinde bunu kabul etmediğin, görevini sürdüreceğini açıklıyordu.

Son olarak Ermenistan Genelkurmay Başkanı ve üst rütbeli komutanlar bir bildiri yayımlayarak, Başbakan Paşinyan’ın başbakanlık görevini yerine getirmekte yetersiz kaldığını, dış politikadaki ciddi hataların Ermenistan’ı çöküşün eşiğine getirdiğini belirterek Paşinyan’ı istifaya davet etmişti.

Son Dakika! Ermenistan 20 Haziran'da erken seçime gidiyor


Son Dakika

Koronavirüs salgını e-spor’a ilgiyi artırdı! Aylık 10 bin lira kazanan var Evliyken başkasıyla düğün yapan kadından akılalmaz sözler: Seni boynuzlu boynuzlu gezdireceğim Mansur Yavaş’ın katıldığı yayın, Twitch Türkiye anlık izlenme rekoru kırdı Ekranlara dönüş hazırlığı yapan Songül Karlı’nın ilk işi imaj değişikliği oldu 20 saatten fazla süre geçti, vekilliği düşürülen HDP’li Gergerlioğlu Meclis’i terk etmedi Kahvaltı için uyandırmaya gittikleri oğullarının cansız bedeniyle karşılaştılar Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milli Andımız İstiklal Marşı’dır 279 kiloydu, nefes alamıyordu! 129 kilo verdi, son halini gören gözlerine inanamıyor

[ad_2]