Vekilliği düşürüldükten sonra Meclis’te eyleme başlayan HDP’li Gergerlioğlu, yer yatağını gösterdi

258

[ad_1]

19.03.2021 09:48

Milletvekilliği düşürülen HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, Meclis’teki eylemine devam ediyor. 2 gündür TBMM’den ayrılmayan Gergerlioğlu, sosyal medya hesabından yayınladığı videoda, kaldığı TBMM’deki parti grup odasını gösterirken, “Adalet nöbetinden herkese iyi geceler. Bu gece de Meclis’teyim. Merak etmeyin, kanepede yatmıyorum. Yer yatağımız var” diyerek odanın ortasındaki yatağını gösterdi.

Hakkında “Terör propagandası yapmak” suçlamasıyla 2 yıl hapis cezası verilen HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun yargı kararının Meclis’te okunmasıyla milletvekilliği düşürüldü.

MECLİS’TEKİ PARTİ ODASINDA KALIYOR

“Anayasa Mahkemesi karar verene kadar Meclis’te kalacağım. Zorla götürmek isterlerse kendileri bilir” diyen Gergerlioğlu ve diğer HDP’li vekiller başlattıkları bu eylemi, TBMM’deki parti grup odasına taşıdı.

UYUDUĞU YER YATAĞINI GÖSTERDİ

Eyleminde ikinci günü geride bırakan Ömer Faruk Gergerlioğlu, yayınladığı bir videoda son durumundan ve kaldığı odadan bahsetti. “Adalet nöbetinden herkese iyi geceler. Bu gece de Meclis’teyim. Milletin iradesini koruyoruz. Ailemizden ayrıyız ama demokrasi için buna değer. Hukukun üstünlüğü hakim olana dek mücadeleye devam edeceğiz.” ifadelerini kullanan HDP’li isim bir ara kamera ile odayı çekti. “Merak etmeyin kanepede uyumuyorum, arkadaşlarımız güzel bir yer yatağı yaptı” diyerek uyuduğu yeri gösterdi.

Vekilliği düşürüldükten sonra Meclis'te eyleme başlayan HDP'li Gergerlioğlu, yer yatağını gösterdi

Gergerlioğlu, 3 vekil ile birlikte nöbete devam ettiğini söyledi. Danışman arkadaşları ile sohbet ettiğini, basın kuruluşlarının sorularını cevapladıklarını anlattı.

Vekilliği düşürüldükten sonra Meclis'te eyleme başlayan HDP'li Gergerlioğlu, yer yatağını gösterdi


Son Dakika

Rakamlar her şeyi anlatıyordu! Korkulan oldu, İstanbul’da üçüncü dalgaya girdik Kilosu 300 liradan satılan kuzugöbeği mantarı geçim kaynağı oldu İki bakan 60 hanenin küle döndüğü Dereiçi köyünde incelemelerde bulundu! Şikayetleri tek tek not ettiler Bölgesel tren seferleri yarın yeniden başlayacak Genç kız, küle dönen evde annesinin altınlarını arıyor İkinci el otomobildeki taksit düzenlemesi, piyasayı hareketlendirdi Spor camiasını buluşturan düğün! Ersin Düzen ve Seyhan Şaşko evlendi Bakan Soylu’nun “Canı çıkasıca dernek” diyerek tepki gösterdiği İHD’nin Eş Genel Başkanı bu sabah gözaltına alındı

[ad_2]